Mono pompa yedek parçaları

ileErdem

Mono pompa yedek parçaları

Mono pompaların çeşitli sektörlerde, zor proseslerde, sorunsuz akışkan transferi sağlayan pompalar olduğunu daha önceki yazılarımızda belirtmiştik.  Düşük ve yüksek viskoziteli akışkanların transferine uygun olduğu gibi aşındırıcı, yapışkan, ezilmeye ve köpürmeye hassas akışkanların transferinde de kusursuz performans gösteren mono pompalar; lineer, ölçülebilir bir akış sağlar, sessiz ve titreşimsiz çalışır.  Tüm bu özellikleri ile zor proses pompası olma özelliğini kazanan ve endüstride çok fazla kulanım alanı bulun mono pompalar bazen proses gereği, bazen transfer ettiği akışkanın aşındırıcı ve agresif özellikleri, bazen ise kullanıcı hatası gibi nedenler ile diğer pompa türlerine göre daha çok yedek parça ihtiyacı olan, daha sık periyodik bakım gerektiren pompalar olmaktadır.

Transfer ettiği akışkanın özellikleri, proses şartları, pompa çalışma hızı,  pompayı korumaya yönelik aksesuarların kullanılıp kullanılmaması,mono pompa yedek parça ömrünü doğrudan etkilemekte ve buna bağlı olarak pompa işletme maliyeti ortaya çıkmaktadır.  Bir çok kullanıcı mono pompa yedek parça maliyetlerinden şikayet etmekte ve her yedek parça değişiminde pompa satın alma maliyetine yakın bedeller ödediklerini belirterek muadil çözümler aramaktadırlar. Mono pompalar prosese özel seçimler yapılarak uygun malzeme, ideal  çalışma hızı ve pompayı korumaya yönelik aksesuarları ile birlikte kullanıldığında bu şikayetler asgari düzeye inmekte ve pompa işletme maliyetleri mümkün olduğunca aşağı çekilmektedir. Tüm bu bilgilere ek olarak mono pompa üreticileri, yedek parça fiyatlarını yüksek tuttukları için bu yedeklerin son kullanıcıya ulaşması da yüksek maliyetlerle olmaktadır.

Eta Ekipman olarak orijinal kalitede Almanya menşei OEM mono pompa yedek parçalarını çok daha ekonomik fiyatlardan kullanıcılara sunuyoruz. OEM mono pompa yedek parçalarını çok daha uygun maliyetlerle kullanıcıyla buluştururken,  orijinal yedek parça ömür ve performansını garanti ediyoruz. İşletmenizde kullandığınız mono pompa markası her ne olursa olsun yedek parçalarını firmamızdan tedarik edebilirsiniz.

Yazar hakkında

Erdem administrator

Bir cevap yazın