Ragazzini Hortum Pompa Filtre Pres Uygulaması

ileErdem

Ragazzini Hortum Pompa Filtre Pres Uygulaması

Eta ekipman müşterilerine fark yaratan çözümler sunmaya devam ediyor. Atıksu arıtma tesislerinde ortaya çıkan çamurun susuzlaştırılması prosesin önemli safhalardan biridir ve kullanıcılara zorluklar yaşatmaktadır. Çamur susuzlaştırma ekipmanı olarak santrifüj dekantör, filtre pres, belt pres gibi alternatif teknolojiler mevcuttur fakat bu ekipmanlara çamurun ve polimerin transferini sağlayan pompalarda çok fazla seçenek bulunmamaktadır. Merzifon OSB atıksu arıtma tesisi çamur susuzlaştırma prosesinde filtre pres, çamurun yüksek basınç ile sıkıştırılmasında ise mono pompa kullanmaktaydı.

Çöktürme havuzlarından daha üst kotta konumlandırılmış mono pompa, çamurun çekilmesi esnasında çoğu kez problem yaşatmakta ve bu esnada kuru çalışmaya maruz kaldığı için ise rotor-stator gibi sarf malzemeleri kullanılamaz duruma gelmekteydi. Rotor-stator değişimi ise neredeyse pompa bedeline denk geldiğinden kullanıcı için bu maliyetler katlanılmaz bir hal almaktaydı. Eta ekipman olarak müşterimizin yaşadığı problemi mono pompayı, Ragazzini hortum pompa ile değiştirerek çözmüş bulunuyoruz. Ragazzini hortum pompalar 9,5 metreye varan emiş kabiliyetleri ile çamurun çöktürme havuzlarından çekilmesini sorunsuz şekilde sağlamaktadır. Kuru çalışma özelliği sayesinde akışkanın pompa haznesine ulaşamadığı durumlarda bile hortum pompa herhangi bir arıza meydana gelmeksizin çalışmaya devam edebilmektedir.

Hortum pompa beraberinde müşterimize sağlanan kontrol panosu ile çamur transferi oransal olarak sağlanmıştır. Dijital-diyaframlı basınç sensörü hat basıncını sürekli izlemekte ve pano içerisindeki sürücü yardımı ile hortum pompanın çalışma hızı bu şekilde sürekli kontrol edilmektedir. Dişli grubu ve yedek parça ömrünü oldukça uzatan bu çalışma şekli ile, işletme maliyetlerinin daha da düşürülmesi amaçlanmıştır.

Çamur transferinde mono pompalara iyi bir alternatif olan Ragazzini hortum pompalar salmastrasız dizaynı, basit ve güçlü yapısı, kuru çalışma özelliği, çift yönlü çalışma kabiliyeti, yüksek emiş özelliği ve sarf malzeme maliyetlerinin düşüklüğü gibi özellikleri ile kullanıcılara bir çok avantajı beraberinde sunmaktadır.

Yazar hakkında

Erdem administrator

1 yorum

Ayhan İdeYayın tarihi10:04 pm - Mar 19, 2019

Merhaba hotum pompa fitı nedir 0532 6711137

Bir cevap yazın