Hortum Pompa Çamur Susuzlaştırma

ileErdem

Hortum Pompa Çamur Susuzlaştırma

Bursa’da faaliyet gösteren müşterimiz; toprak kaplar(çömlek) ve bitkiler için saksılar üreten entegre bir tesistir. Filtre pres uygulamasında kullanılmak üzere uygun bir pompa talebiyle bize ulaştılar.

Prosese özel farklı toprak tipleri değirmende su ile karıştırılarak üretimin hammaddesi olan mikronize çamur elde ediliyor ve bu çamur hava diyaframlı pompa yardımı ile filtre prese basılıyordu.

Yüksek aşındırıcı özellikte çamurdan, uygun keki almak için filtre pres pompasının 12 bar basınçla filtre presi beslemesi gerekmektedir. Her bir dolum ortalama 6 saat sürmekte ve uzun süre yüksek basınç altında çalışan mevcut havalı pompa aksamlarında sürekli arızalar yaşanmaktaydı.  Hem iş kaybına sebep olan hem de işletme maliyetlerini yükselten mevcut durumu, prosese en uygun pompa tipi olan hortum pompa kullanarak değiştirdik.

Basınç sensörü ve motor sürücü kullandığımız kontrol panosu dahil sunulan çözüm sonrası; hem dolum süreleri gözle görülür bir şekilde azaldı hem de kek kalitesinde artış gözlemlendi. Sarf malzemesi sadece hortum olan çözüm ile müşterimiz; sık aralıklarla yaşadığı plansız duruşlardan ve havalı pompanın yüksek işletme maliyetinden kurtulmuş oldu. Deneme amaçlı 1 adet hortum pompa ile başladığımız çalışmaya müşterimizin memnuniyeti sonrası 2 adet daha hortum pompa eklenerek toplamda 3 adet pompa ile 5 adet filtre pres çamur beslemesine devam edilmektedir.

Yazar hakkında

Erdem administrator

Bir cevap yazın