ARGALAIR 4” çift diyaframlı havalı pompa

ileErdem

ARGALAIR 4” çift diyaframlı havalı pompa

Türkiye temsilciliğini yaptığımız İtalyan ARGAL SRL firması, dünyanın ilk 4ʺ çift diyaframlı havalı pompa üretimini gerçekleştirdi. Mevcut ASTRA serisi çift diyaframlı havalı pompalarda ¼  – 2ʺ arası üretim yapan ARGAL, ürün portföyüne 3 ve 4ʺ ARGALAIR serisi çift diyaframlı havalı pompaları da ekleyerek bir ilke imza atmış oldu. 40 yıldır üretimine devam ettiği SATURN serisi fiberglass santrifüj pompa deneyiminden yola çıkan Argal, bu alandaki tecrübesini artık havalı pompa üretimi ile de müşterilerinin hizmetine sunuyor.

ARGAL_AIR_FRP_havali pompa

RTM tekniği kullanılarak üretilen fiberglass havalı pompalarda 4 farklı seçenek kullanıcıların ihtiyacına sunulmaktadır. V1G modeli genel uygulamalarda standart dizayn, V1A modeli aşındırıcı akışkanlar, V1C modeli klor içerikli akışkanlar, V1F modeli florür içerikli akışkanlar için Brescia fabrikası İtalya’da üretilmektedir. ARGALAIR serisi çift diyaframlı havalı pompalar ile kimyasal ve fiziksel dayanımı azami seviyeye çıkarmayı hedefleyen  Argal, en zorlu proses şartları düşünerek farklı diyafram malzemeleri de opsiyon olarak sunmaktadır. EPDM, NBR, FKM ve PTFE malzeme diyaframlar ile farklı proses ve akışkanlar için farklı çözümler üretilmiştir.

ARGALAIR serisi çift diyaframlı havalı pompalar 3ʺ serisi ile 1100 lt/dak kapasiteye, 4ʺ serisi ile 1280 lt/dak kapasiteye ulaşarak kullanıcılarına; daha kısa sürelerde akışkan transferi dolayısıyla daha kısa proses süreleri ve iş gücünden tasarruf imkanı sunmaktadır. ATEX direktiflerine 94/9/EC ve “Zone 2” (II -/2GD c IIB T 4) yönergelerine uygundur. Pnömatik motor malzemesi yüksek performanslı sentetik polimer ve kompozit malzemeden imal edilmiştir. Harici yağlama ve bakım gerektirmez. Bu özelliklere ek olarak 8,5 bar çalışma basıncı ile ARGALAIR serisi çift diyaframlı havalı pompalar, bir çok rakibinden ayrılmaktadır.

Pompalara ait performans tabloları aşağıda verilmiştir.

Ürün broşürü indirmek için tıklayınız!

ARGALAIR FRP 3'' Performans tablosu ARGALAIR FRP 4'' Performans tablosu

Yazar hakkında

Erdem administrator

Bir cevap yazın