Uşak OSB havalandırma havuzu tankları montajı tamamlandı

ileErdem

Uşak OSB havalandırma havuzu tankları montajı tamamlandı

Eta Ekipman temsilcisi olduğu emaye kaplı civatalı tank sistemleri referanslarına bir yenisini daha ekledi. Uşak organize sanayi bölgesi; merkezi atıksu arıtma tesisine yaptıracağı 4 adet, her biri 2000 m³ kapasiteli ilave havalandırma havuzlarında betonarme havuzlar yerine civatalı tank teknolojisini tercih etti.

Türkiye’de atıksu arıtma tesislerinde klasik haline gelmiş blower-difüzör sistemler yerine turbo tip aeratörlerin çalışacağı havalandırma havuzlarında toplam sistem verimliliği azami seviyeye çıkarılmıştır. Uşak ilinin dahil olduğu TR33 bölgesinde bu tip, verimliliği esas alan yeni projeleri destekleyen Zafer kalkınma ajansına sunulan ve destek istenen proje, diğer projeler arasından sıyrılarak birinci olmuş ve ajanstan finansal destek almaya hak kazanmıştır.

Düşük ilk yatırım maliyeti, yüksek kimyasal dayanım, hızlı-kolay montaj imkanı, demonte özelliği, bakım gerektirmeyen yapısı, bakteri üremesine izin vermeyen emaye iç kaplaması vb özellikleri ile betonarme havalandırma havuzlarına göre bir çok avantajı barındıran civatalı tankların montajı ve testleri yine Eta ekipman bünyesinde tamamlanmış olup, devrete alınmaya hazır bir şekilde teslim edilmiştir. Bu projesinde firmamızı ve ekipmanlarımızı tercih eden Uşak OSB yetkili ve çalışanlarına teşekkür ederiz.

Yazar hakkında

Erdem administrator

Bir cevap yazın