Demo turbo blower çalışması

ileErdem

Demo turbo blower çalışması

Hava yataklı turbo blowerler hakkındaki ilk yazımızda sizlere turbo blower teknolojisi ve getirdiği yenilikler ile ilgili bir girizgah yapmıştık. Roots blowerlere oranla avantajlarından bahsetmiş ve ne gibi yenilikler getirdiği üzerinde durmuştuk.İşte bu yenilikleri kullanıcılara aktarmaya başladığımız şu günlerde bir çok tesis tarafından yeni nesil hava yataklı turbo blowerler çok ciddi bir rağbet görmeye başladı. Gerek mevcut roots blowerlere oranla %30-40’ı bulan enerji tasarrufu, gerek sessiz çalışma özelliği, gerekse düşük bakım maliyetleri nedeniyle tercih sebebi oldular. Eta Ekipman olarak  hava yataklı turbo blower pazarında Türkiye’de açık ara pazar lideri durumundayız. Sizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve güvenden dolayı teşekkür ederiz.

Denizli bölgesinde faaliyet gösteren özel bir işletme de, arıtma tesisinde mevcut roots blowerlerini yukarıda bahsedilen dezavantajlarından dolayı hava yataklı turbo blowerler ile değiştirmeye sıcak bakıyor fakat gerçekten teoride iddia edilen enerji, gürültü seviyesi ve bakım maliyetleri değerlerini sağlayabildiği konusunda emin olmak istiyordu. Eta Ekipman olarak kendilerine bu değerlerin turbo blowerler ile sağlanabildiğini kanıtlamak ve Türkiye’de böyle bir akımın öncüsü olmak adına demo çalışma yapmayı teklif ettik. Tesiste mevcut roots blowerler ile aynı kapasite-basınç değerlerinde hava yataklı turbo blowerimizi hiçbir ücret talep etmeden tesislerine getirip devreye almayı ve 30 gün süreyle denenmek üzere tesisin hizmetine sunmayı, bu süre içerisinde vaad edilen değerlerin operatörlerce kontrol edilmesini teklif ettik.

Teklifimize çok sıcak yaklaşan firma ile yapılan sözleşme gereği hava yataklı turbo blower yurt dışına sipariş edildi. Firma kapasite-basınç değerlerine özel üretilen turbo blower tesiste roots blower devre dışı bırakılarak devreye alındı. 30 gün boyunca tesiste test edilen turbo blowerin %40 kadar daha az enerji ile aynı değerlerde basınçlı hava ürettiği tesis yetkililerince gözlemlendi. Yine gürültü seviyesindeki inanılmaz değişim de operatörleri ayrıca memnun eden bir diğer avantaj oldu. Tüm bu deneme aşaması sonunda firma ürünün resmi siparişini vererek, turbo bloweri satın aldı ve mevcut roots blowerler devre dışı bırakıldı.

Yukarıdaki mevcut roots blower ve yerine devreye alınan turbo blower fotoğrafından da göreceğiniz üzere yeni nesil hava yataklı turbo blowerler özellikle arıtma tesislerinde roots blowerlerin pabucunu dama atan ürünler olacaktır. Sizler de tesisinizde çalışmakta olan mevcut roots blowerlerinizi hava yataklı turbo blowerler ile değiştirerek işletmenizi kara geçirmeye başlayabilirsiniz.

Yazar hakkında

Erdem administrator

Bir cevap yazın