Batch kontrol özellikli digital dozaj pompası

ileErdem

Batch kontrol özellikli digital dozaj pompası

Emec MF serisi solenoid dozaj pompa
Emec
markasının “MF” serisi dijital solenoid dozaj pompaları bir çok farklı modda çalışabilirler. Bunlardan biri de batch kontrol sistemidir. Batch kontrol sistemi dozlanacak miktarın girilmesiyle başlayan ve bu miktar dozlandıktan sonra dozajın otomatik olarak durması esasına dayanan bir sistemdir. MF model pompalarda girilebilen 2 değer vardır. CC ( dozlanacak akışkan miktarı ) veya ST ( strok sayısı )  değerleri. Menüden batch kontrol modu seçildikten sonra çalışma biçiminin seçilmesi gerekir. 3 ayrı çalışma biçimi bulunmaktadır. Bunlar:

Harici sinyalle çalışma :

Emec MF serisi dozaj pompalarında seviye ve akış sensörleri için olan girişler dışında bir de harici sinyal girişi bulunmaktadır. Bu sinyal girişi puls, volt, mA modlarında kullanıldığı gibi batch modu için başlangıç sinyali olarak da kullanıma imkan tanır. Pompa harici bir sinyal aldığında set edilen  strok sayısını ve  miktarı dozlar ve bir sonraki sinyale kadar çalışmaz.

Manual çalışma:

Dozlanacak miktar veya strok sayısı girildiği anda dozlama başlar. Kalan miktar ekrandan takip edilebilir. Manual çalışma biçimi tekrar seçilip, yeni bir miktar girilene dek pompa çalışmaz.

Çalışma-duraklama:

Bu çalışma biçiminde dozlanacak miktar veya strok sayısından önce duraklama zamanı girilir. Miktar girilip onaylandığında pompa çalışmaya başlar ve dozlama bittikten sonra set edilen zaman boyunca pompa çalışmaz.

 

Yazar hakkında

Erdem administrator

2 yorum

hayrettin dönder kütahya mahmudiye köyü muhtarıYayın tarihi9:12 am - Tem 30, 2017

50 tonluk su deposunda bu cihaz takılı ayarlama yapamadım ya az yada çok klorlama yapıyor b bu konuda ayrıntılı bilgi alabilirmiim

    ErdemYayın tarihi10:42 am - Tem 31, 2017

    Hayrettin Bey,

    İletişim alanında yazan irtibat numaralarından teknik servisimize ulaşabilirsiniz. Sizlere pompanın devreye alınması konusunda yardımcı olacaklardır.
    Telefon numaranızı paylaşırsanız teknik servisimiz de sizlere ulaşabilir.

Bir cevap yazın