Etiket arşivi digital dozaj pompası

ileadmin

Otomatik gaz tahliye özellikli dozaj pompası

Klor dozajı uygulamalarında; kullanıcıların sık yaşadığı problemlerden biri pompa dozaj kafasında biriken klor gazını tahliye etmek için, dozaj kafası üzerindeki vanayı açmak zorunda kalmalarıdır. Her ne kadar klorun sıvıdan gaz haline geçişini azaltacak önlemler almak mümkün olsa da bu durumu tamamen ortadan kaldırmak ne yazık ki mümkün değildir. Klor gazı oluştukça sıvı klor konsantrasyonu azalacağından, bu olumsuz durumu asgari düzeye indirmek proses açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle klor depolama tankı ve pompa emiş hattını mümkün olduğu kadar kısa, korunaklı, direk güneş ışığı almayan ve dış ortam şartlarından izole dizayn etmek gerekmektedir.

Devamını oku

ileErdem

Batch kontrol özellikli digital dozaj pompası

Emec MF serisi solenoid dozaj pompa
Emec
markasının “MF” serisi dijital solenoid dozaj pompaları bir çok farklı modda çalışabilirler. Bunlardan biri de batch kontrol sistemidir. Batch kontrol sistemi dozlanacak miktarın girilmesiyle başlayan ve bu miktar dozlandıktan sonra dozajın otomatik olarak durması esasına dayanan bir sistemdir. MF model pompalarda girilebilen 2 değer vardır. CC ( dozlanacak akışkan miktarı ) veya ST ( strok sayısı )  değerleri. Menüden batch kontrol modu seçildikten sonra çalışma biçiminin seçilmesi gerekir. 3 ayrı çalışma biçimi bulunmaktadır. Bunlar:

Devamını oku

ileadmin

Küçük mucize Emec MF serisi dozaj pompaları

Emec MF serisi solenoid dozaj pompa

Başlık kulağa çok iddialı geliyor olabilir ama aslında Emec MF serisi dozaj pompalarının yapabildiklerine bakınca pek de haksız sayılmayız. Bir dozaj pompasında beklediğimiz tüm özellikleri bünyesinde barındıran MF serisi pompalar, yüksek teknolojinin her zaman daha yüksek fiyat olmadığını da bizlere kanıtlıyor. Pompa özelliklerine gelecek olursak:

Devamını oku