Akkök Yalova AAT tesisi turbo blower testleri yapıldı

ileErdem

Akkök Yalova AAT tesisi turbo blower testleri yapıldı

Akkök Holdinge bağlı; Ak-Kim Kimya, Aksa Akrilik ve DowAksa tesislerinin evsel ve endüstriyel atık sularının arıtılması amacıyla kurulması kararlaştırılan ve 07.08.2014 tarihinde temelleri atılan atıksu arıtma tesisinde kullanılacak hava yataklı turbo blowerlerimizin mekanik montajları tamamlandı.

15.000 m³/gün atık suyu arıtma kapasitesinde dizayn edilen atık su arıtma tesisi için, proje firmasının kapasite seçimleri doğrultusunda 3 adet 10.000 m³/saat kapasite ve 750 mbar NX350 CO70 model hava yataklı turbo blower Eta Ekipman tarafından tedarik edilmiştir.

Arıtma öncesi 34 bin kg KOİ/gün ve 5 bin kg TKN/gün kirlilik yükünde olan atık su, su kirliliği kontrolü yönetmeliğinde belirtilen yasal kriterler doğrultusunda deşarj edilecektir. Yüksek verimli turbo blowerler kullanılarak ciddi bir enerji tasarrufu sağlanan tesis için, ikinci faz arıtma tesisi ve çıkış suyunun ileri arıtma teknolojileri uygulanarak üretim tesislerinde tekrar kullanılması sonucu doğal kaynak tüketiminin azaltılması hedefliyor. Nisan ayı içinde devreye alınması planlanan böylesine önemli bir projede ürün ve firmamıza güvenerek bizleri tercih edenlere teşekkür ederiz.

Yazar hakkında

Erdem administrator

Bir cevap yazın